Svetkovina bl. Alojzija Stepinca, u srijedu 10. veljače 2021., proslavljena je u Karmelu u Mariji Bistrici svečanim euharistijskim slavljem koje je predslavio o. Stjepan Vidak, OCD. Koncelebrirao je vlč. Antun Motočić. Lijep broj vjernika koji se okupio u samostanskoj crkvi svjedoči o ljubavi i štovanju koje hrvatski narod gaji prema našem Blaženiku.
U propovijedi je o. Stjepan istaknuo bl. Alojzija prije svega kao uzor svetosti koji i mi možemo nasljedovati. Sveci svjedoče i pokazuju nam svojim primjerom stvarnu prisutnost živoga Boga, radi koje su neki bili spremni izgubiti svoj život, upravo kako bi mu ostali vjerni. Oni su tu kako bismo svoje živote uskladili s njihovima, a ne samo zato da im se divimo. Pitanje koje je o. Stjepan postavio prisutnima bilo je: „Jesmo li mi svetiji zato što je on proglašen blaženim? Hoćemo li biti svetiji ako on bude proglašen svetim?“ Upravo nam njegove kreposti služe kao ispit savjesti. Nastavi čitati Stepinčevo u bistričkom Karmelu